Sesje biznesowe Poznań

Portret niekoniecznie musi ukazywać tylko twarz osoby fotografowanej. Fotografia portretowa często zajmuje się przedstawianiem całych sylwetek.

Czasem zdjęcie ma przedstawiać twarz, wraz z szyją i dekoltem, czasem stawia się na zdjęcie prezentujące sylwetkę od kolan w górę.

W ramach fotografii portretowej na zdjęciach uwiecznia się grupy osób. Omawiana dziedzina fotografii daje szerokie pole do popisu.

Poszczególne postaci fotografować można w warunkach studyjnych, w plenerze.

Dobry fotograf ukazuje na zdjęciu znacznie więcej niż tylko wizerunek osoby fotografowanej.

W pracy musi on bowiem zwracać uwagę na charakter, nastrój, stan ducha klienta.

Portrety niezwykłe i zaskakujące

Podczas każdej sesji zdjęciowej fotograf musi zadbać o swobodną, przyjazną i życzliwą atmosferę. Pomiędzy osobą wykonującą zdjęcia a osobą fotografowaną powinna zawiązać się nić porozumienia. Tylko wtedy powstałe zdjęcia będą wiarygodne. Z jednej strony fachowiec musi wysłuchać oczekiwań, wymagań klienta, starając się je realizować, z drugiej strony na bieżąco powinien udzielać osobie fotografowanej cennych wskazówek i rad, zwracając szczególną uwagę na to, by poza, wyraz twarzy prezentowały się przed obiektywem korzystnie i naturalnie. Profesjonalny fotograf przykłada także sporo uwagi do oświetlenia, jest ono bowiem kluczowe. Poszukując miejsca, w którym mogłaby odbyć się sesja zdjęciowa, warto zwracać uwagę na to, jakie występują w nim w tym zakresie możliwości. Rolą fotografa jest takie ukazanie danej osoby, by przykuwała ona uwagę odbiorcy, przy czym uwaga ta nie powinna być niczym rozpraszana. Aranżacja miejsca sesji zdjęciowej ma bardzo duże znaczenie. Tło, na którym prezentujemy portret, nie może być przypadkowe. Mogę zaproponować klientom zdjęcia najwyższej jakości. Podczas każdej sesji zdjęciowej staram się spojrzeć na klienta z różnych perspektyw i każdą z nich uwzględnić na fotografiach. Działam w głównie w Poznaniu.

Fotografia portretowa

Każdy z nas robi zdjęcia na co dzień. Nie rozstajemy się ze smartfonami, mamy tendencję do uwieczniania niemal wszystkiego, co nas otacza. Zwykle jednak zdjęcia wykonujemy bez szczególnego zastanawiania się nad stosowanymi ujęciami, wykorzystywanym oświetleniem. Profesjonalna fotografia portretowa ukazywać ma jednak znacznie więcej niż sam wizerunek fotografowanej osoby. Osoba doświadczona jest w stanie sfotografować osobowość, nastrój, wady czy zalety. Fotograf zagląda w głąb duszy klienta, będąc w pewnym sensie psychologiem, który analizuje, określa stan tej duszy, a następnie przedstawia go na fotografii portretowej. Rolą zawodowego fotografa jest także wsłuchanie się w oczekiwania i wymagania klienta i skuteczne ich realizowanie. Specjalista wykonujący fotografię portretową powinien dołożyć starań, by wpisać się w wizję osoby fotografowanej. Wykonując portrety, staram się zwracać uwagę na to, by jak najkorzystniej ująć spojrzenie klienta, podkreślić wybrane gesty, uwydatnić określoną postawę ciała. Zapraszam na naturalne zdjęcia Twojego wizerunku. Sesja wizerunkowa to świetny fun!

Sesja wizerunkowa w studio

Mówi się: jak cię widzą, tak cię piszą. Dlatego każda firma powinna zadbać o to, by zbudować sobie jak najlepszy wizerunek. Sztuka fotografii doskonale wpisuje się w nowoczesne standardy marketingu i Public Relations. Należy zwrócić uwagę na to, że atrakcyjność strony internetowej zależy nie tylko od treści, ale także elementów wizualnych. Zdjęcia, które na niej umieścimy, powinny być zarówno ciekawe i interesujące, jak i prezentować wysoką jakość. Amatorski poziom fotografii reklamowej z pewnością nie wpłynie korzystnie na to, jak będziemy postrzegani przez klientów. Odbiorca, który zetknie się z dopracowaną wizytówką firmy, będzie ją kojarzył z profesjonalizmem, fachowością, innowacyjnością. Im bardziej kreatywna, wykraczająca poza schematy sesja wizerunkowa, tym większa szansa na wyróżnienie się spośród wielu firm. Jako doświadczony fotograf w przypadku każdej fotografii reklamowej, wizerunkowej staram się pokazać to, co na pierwszy rzut oka jest niedostrzegalne, przykładam dużą wagę do szczegółów.